На елеваторах та перевалочних пунктах, портах та хлібоприймальних підприємствах, вже давно використовуються пристрої для швидкого розвантаження автомобілів без власної системи гідравліки. Однак останнім часом спостерігаємо тенденцію щодо встановлення автомобілерозвантажувачів на відносно невеликих підприємствах, оскільки їхні власники справедливо вважають, що, вкладаючи в оптимізацію розвантаження, вони роблять перші кроки до модернізації та розширення свого підприємства за рахунок прискорення та здешевлення розвантаження та, підвищують свою репутацію і залучають нових клієнтів та перевізників.
Автомобілерозвантажувач швидко і безпечно піднімає автівку на своїй платформі і зерно через відкритий борт потрапляє до завальної ями. В залежності від того, де планується встановлення автомобілерозвантажувача і який транспорт на ньому планується розвантажувати, слід обирати той чи інший вид автомобілерозвантажувача.
Автомобілерозвантажувачі можуть бути з розвантаженням через задній, або боковий борт, а також комбіновані. Вони можуть бути доповнені системою визначення ваги автомобіля, що розширює функціонал та суттєво економить місце і час.
Якщо підприємство має кілька майданчиків для розвантаження, які розташовані відносно недалеко один від одного, то варто звернути увагу на мобільну модель розвантажувача, яка може переміщуватися з одного об’єкта на інший.
Над платформою між циліндрами зазвичай розміщена перемичка, яка надає конструкції додаткової жорсткості, але якщо на підприємстві розвантажується автомобільна техніка з власною системою гідравліки та розвантаження відбувається в яму під автомобілерозвантажувачем, то ця перемичка заважає самостійному розвантаженню такого транспорту. Тому в такому разі слід обирати конструкцію автомобілерозвантажувача без верхньої перемички. В такій конструкції необхідна жорсткість досягається за рахунок посилення бічних елементів.
Для фіксації колес можуть використовуватися гідравлічні або механічні упори. Гідравлічні упори мають регульований опір, тому не шкодять бризковики колес, тоді як механічні відкриваються при наїзді і різко смикають за ці бризковики, за що перевізники не люблять автомобілерозвантажувачі з такими упорами.
Щодо необхідної безпеки. Платформа в жодному разі не повинна підійматися, якщо упори колес не підняті. Крім того, якщо станеться непередбачувана ситуація і, наприклад, на підприємстві зникне електрика, потрібно мати можливість безпечно і плавно опустити платформу з автомобілем вниз. Для цього зазвичай знижують тиск в маслостанції, стравлюючи зайве масло в спеціальний резервуар. Якщо такий захист не передбачено, це може призвести до великих проблем при виникненні аварійних ситуацій.
Компанія «Ваговимірювальні системи» більше 7 років займається виготовленням і впровадженням автомобілерозвантажувачів. Всі описані вище заходи безпеки та вдосконалення окремих елементів конструкції є результатом нашого досвіду впровадження розвантажувачів та отриманого зворотного зв’язку від клієнтів. Для нас безпека і зручність використання нашого обладнання стоїть на першому місці, тому ви можете бути впевненими в його надійності та якості.
Це основні моменти, про які ми хотіли вам розповісти. Якщо ж у вас залишились запитання або ви хотіли б замовити собі автомобілерозвантажувач, звертайтеся до Компанії «Ваговимірювальні системи» за номером 0800 337 367, або заповнюйте форму на нашому сайті vis.ua та наші спеціалісти докладно проконсультують вас з буд-яких питань.